İçerik Slayt

Ürünlerimiz

Duşakabin Profil Çeşitleri

Alüminyum Duşakabin Profilleri: Duşakabin sistemleri, günümüzde birçok banyoda kullanılıyor. Şık ve dayanıklı olması, aynı zamanda uygulandıkları yerlerde su sızıntısı yapmamaları nedeniyle, bu sistemler tercih ediliyor.

Duşakabin sistemlerinde alüminyum profiller, iskelet görevi görüyor. Hafif ve dayanıklı olmaları, aynı zamanda uzun süre dayanmaları nedeniyle, bu sistemler oldukça yaygınlaşmış durumdadır.

Birçok modelin iskelet yapısında alüminyum profiller kullanılıyor. Alüminyum, esnek ve sağlam bir malzemedir. Duşakabin sistemlerinde ve cam balkon sistemlerinde tercih edilmesinin nedeni, hafif ve dış etkilere karşı dayanıklı olmasıdır.

Alüminyum Duşakabin Profilleri

Milimetrik et kalınlıkları 2 mm kadardır. Balkon alanlarında kullanılan, alüminyum profillerin kalınlığı ile aynıdır. Bunun sebebi, sızdırmazlığın sağlanmasıdır. Yani suyun çok olduğu bir alanda, suyun dışarı sızmaması gerekir. Ayrıca duşakabin sistemlerinin tabanlarına, sızdırmazlık sağlamak üzere, silikonlar çekilir.

Darbelere karşı mukavemetinin yüksek olmasından dolayı, en sert darbelere karşı bile dayanabilme özelliğine sahiptir.

Duşakabin Profil Çeşitleri

Beyaz, mat, eloksal kaplı (krom), elips şekilli ve parlak olmak üzere profil çeşitleri sayılabilir. Eloksal kaplı profiller, özel imalattır. Kaplama özelliğinden dolayı sızdırmazlık sağlarlar.

Yan çerçeveler 2 mm kalınlığına kadardır ve elips şekillerinden dolayı, birçok yüzeye uyum sağlarlar. Ray kısımları da elips şeklindedir. Hareket kabiliyeti, son derece yüksektir. Duvar bağlantı elemanları da aynı kalınlıktadır. Montajı gayet basittir.